1. I tydzień Wielkiego Postu poświęcamy w naszej Ojczyźnie sprawie trzeźwości. Zachęcamy w tym czasie pokuty do podjęcia decyzji o całkowitej abstynencji od alkoholu. Może to stanowić konkretną pomoc dla rodzin dotkniętych chorobą alkoholową. Może też być skuteczną formą profilaktyki chroniącej młode pokolenie przed przejmowaniem obyczaju picia czy tzw. „gościnności alkoholowej”. Niech nie zabraknie naszej gorącej modlitwy w tych intencjach.
  1. Zapraszamy do regularnego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 16.30, a Gorzkie Żale, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, w niedziele o godz. 16.30. Rozważanie Męki Pana Jezusa, poniesionej za nasze grzechy, pozwala nam doświadczyć, jak bardzo zostaliśmy przez Niego ukochani, a to doświadczenie zaowocuje wytrwaniem w dobrym.
    Dzieci, które uczestniczą w Drodze Krzyżowej, będą otrzymywały pamiątkowe obrazki do skompletowania.
  1. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sali katechetycznej w piątek o godz. 17.30. Obecność obowiązkowa.
  1. Młodzież naszej diecezji jest zaproszona do Elbląga na coroczne spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 20.00. Szczegóły na ten temat znajdziemy w gablocie przy wyjściu z kościoła, a zgłoszenia chętnych na wyjazd przyjmuje ks. Radosław tylko do środy.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr Zdzisław Kunicki z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Otoczmy codzienną modlitwą jego osobę i posługę.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę specjalną!