1. W ubiegłą niedzielę na seminarium złożyliśmy do puszki ofiary w kwocie 320 zł. Składamy Bóg zapłać ofiarodawcom.

2. Jutro obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza, syna króla Kazimierza Jagiellończyka.

3. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post, czas pokuty za grzechy i czas dobrowolnych umartwień dla odzyskania wolności od nieuporządkowanych przywiązań.

4. Dziękujemy za przyniesione do kościoła ubiegłoroczne palmy przeznaczone do uzyskania popiołu do posypania głów we Środę Popielcową.

5. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00, 11.00 i 17.00. Jest to ponadto dzień postu ścisłego, co oznacza, że wszyscy katolicy, którzy ukończyli 14. rok życia, powstrzymują się od spożywania potraw mięsnych, jak w każdy piątek roku, a ponadto osoby pełnoletnie, które nie ukończyły jeszcze 59 lat, spożywają w ciągu dnia tylko jeden posiłek do syta.

6. W piątki Wielkiego Postu Msze św. poprzedzamy nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. W niedziele o godz. 16.30 odprawiamy Gorzkie Żale. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy Mękę Pańską, mogą nam dostarczyć motywacji i umocnienia do wielkopostnej pracy nad sobą.

7. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona.