1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ostatni etap przygotowania do świąt paschalnych. Po pierwszych dwóch tygodniach Wielkiego Postu, w których wchodziliśmy w tajemnice chrześcijańskiej pokuty, po kolejnych 2 tygodniach zgłębiania tajemnicy chrztu św., przed nami dni zwrócenia szczególnej uwagi bezpośrednio na Mękę naszego Zbawiciela. Sięgamy więc chętnie do bogatego zbioru polskich pieśni pasyjnych.
  1. Zachęcamy niezmiennie do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odprawiamy w niedziele o godz. 16.30. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek, zwyczajem lat ubiegłych, odbędzie się ulicami miasta. Początek o godz. 19.00 przy naszym kościele. W związku z tym o godz. 16.30 tego nabożeństwa nie będzie.
  1. W Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej Mszę św. o godz. 11.00 poprzedzi procesja z palmami. Rozpoczniemy przy pomniku Chrystusa Króla o godz. 10.45 obrzędem błogosławieństwa palm. Ponieważ gałązki palmowe święci się wyłącznie w celu niesienia ich ku czci Chrystusa, nie będzie tego obrzędu przed innymi Mszami św.
  1. Od jutra do jednej ze skarbonek, a w przyszłą niedzielę także przy wyjściu z kościoła, możemy składać ofiary na nowy paschał, dekorację ołtarza i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  1. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytywane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona.