1. Serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które udzieliły gościny zdążającym na Jasną Górę pielgrzymom pieszym i rowerowym. Pan Jezus powiedział kiedyś: „Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody” (Mt 10,42).
  1. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dla katolików, którzy ukończyli 7 lat, jest to święto obowiązkowe, jak każda niedziela. Dopomóżmy sobie nawzajem uczestniczyć w tym dniu we Mszy św., a tym samym uchronić się przed upadkiem w ciężki grzech.
  1. Porządek Mszy św. w czwartek – jak w każdą niedzielę. W uroczystość tę błogosławi się owoce, zioła i kwiaty.
  1. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytywane przez 9 kolejnych wtorków w czasie nabożeństwa, które odprawiamy wobec relikwii Świętego. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona. Ofiary, które składamy w tym dniu na tacę, są przeznaczone na stypendium mszalne.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa NiedzielnegoNiedzieli.