1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Rodziców, młodzież, dzieci i pracowników szkół zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00.
  1. Od jutra do końca września w dni powszednie nie będzie w naszym kościele Mszy świętych o godz. 7.00. Nie będzie też Mszy świętych niedzielnych w Olbrachtowie ani w Domu Pomocy Społecznej.
  1. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania „Domowników Boga”. Zapraszamy wszystkich, i tylko (!) tych, którzy odbyli ubiegłoroczne Seminarium Odnowy Wiary, a pragną podjąć stałą formację duchową dla odnowienia całej parafii. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek bezpośrednio po Mszy św. w sali katechetycznej.
  1. W tym tygodniu obchodzimy I piątek miesiąca. Bardzo prosimy, by spowiedź I-piątkową odbywać od środy od godz. 16.40, a gdyby ktoś nie zdążył, niech prosi o spowiedź zaraz po zakończeniu Mszy św.
    Prosimy rodziców i chrzestnych, by zgodnie z zasadą: „słowa uczą, ale tylko przykład pociąga”, przez 9 kolejnych I piątków miesiąca osobiście przyprowadzali swoich podopiecznych na Mszę św. Sami na tym skorzystają, a i dzieciom zapewnią zbawienie wieczne. Najłatwiej odbyć to nabożeństwo w ciągu roku szkolnego, ponieważ nie wolno go przerwać. Rozpoczęte we wrześniu zakończy się w maju.
  1. W sobotę od g. 8.30 ks. wikariusz zanosi swym chorym Komunię św.
  1. W I sobotę od godz. 16.10 odprawiamy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Dziewicy.
  1. W przyszłą niedzielę zbieramy na tacę ofiary na nowe dachy na plebanii i sali katechetycznej. Prosimy o hojność. Potrzeba jest bardzo pilna, a w tym przypadku nie możemy liczyć na jakiekolwiek dotacje urzędów państwowych czy samorządowych.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa NiedzielnegoNiedzieli. Dzieciom podarujmy Małego Gościa Niedzielnego.