1. Rozpoczęliśmy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólny Różaniec w dni powszednie na godz. 16.30, a w niedziele na godz. 8.30.
  1. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą odprawiane wyłącznie o godz. 17.00. Nie będzie Mszy św. w Domu Pomocy Społecznej ani w Olbrachtowie
  1. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na piątkowe Msze św. o godz. 17.00. W najbliższy piątek przygotowanie liturgii powierzamy uczniom klas VII. Dziękujemy bardzo katechetom za pomoc w organizacji tych nabożeństw, a p. Jackowi Włodarskiemu i jego zespołowi wokalnemu za piękną oprawę muzyczną.
  1. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I spowiedzi i Komunii św. uczestniczą w Mszach piątkowych obowiązkowo.
  1. Podczas Mszy św. w najbliższy piątek będą błogosławione różańce.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski poświęcony życiu i spuściźnie św. Jana Pawła. Jak zawsze z tej okazji przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek wspieramy uzdolnioną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin z małych miejscowości. Program stypendialny dla tej młodzieży realizuje Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest nim obecnie objętych blisko 2000 młodych osób, które bez tej pomocy nie mogłyby należycie rozwinąć i dla dobra wspólnego wykorzystać swoich zdolności. Za ofiarność na ten cel składamy Bóg zapłać.
  1. W przyszłą niedzielę odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. Chrześcijanie mają świadomość odpowiedzialności przed Bogiem za dokonane wybory i oddają swój głos wyłącznie na tych, którzy gwarantują poszanowanie prawa Bożego w życiu publicznym a tym samym rozwój Królestwa Bożego pośród narodu.