1. Przed dwoma tygodniami policzyliśmy wiernych uczestniczących we Mszy św. (16% zobowiązanych) i przystępujących do Komunii św. (43% uczestniczących czyli 7% wszystkich parafian).
  1. Wczoraj i przedwczoraj mogliśmy szczególnie intensywnie doświadczać, jak wielkim darem Bożym jest świętych obcowanie. Jak długo pozostajemy w stanie łaski uświęcającej, a więc trwamy w zjednoczeniu z Bogiem, trwamy we wspólnocie z innymi świętymi. I nawet próg śmierci nie jest tu barierą nie do pokonania. Świętym oczyszczającym się w czyśćcu możemy nieść konkretną, skuteczną pomoc. Codziennie do 8. listopada włącznie za samo pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, choćby tylko myślnie, pod zwykłymi warunkami możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go w każdym z tych dni dla jednej duszy cierpiącej w czyśćcu. „Zwykłe warunki” konieczne do uzyskania odpustu zupełnego to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
  1. Dziś, zgodnie z zapowiedzią gościmy alumna naszego seminarium duchownego, który przy wyjściu z kościoła rozprowadza kalendarze zawierające fotografie przedstawiające życie wspólnoty seminaryjnej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie seminarium. Składamy Bóg zapłać za hojność.
  1. Świętych obcowanie daje nam też możliwość niesienia innej skutecznej pomocy duszom czyśćcowym. Zapraszamy więc do udziału: 1/ w codziennej Mszy św. zbiorowej za zmarłych do końca miesiąca, 2/ w wypominkach, a więc codziennej w tym miesiącu modlitwie za zmarłych, i 3/ w wypominkach rocznych, które odprawiamy od grudnia do października w niedziele o godz. 8.30.
  1. Zapraszamy wszystkie dzieci na ostatnią w tym roku kalendarzowym sprawowaną specjalnie dla nich (i z ich czynnym udziałem) Mszę św. w piątek o g. 17.00. Liturgię przygotowują uczniowie klas IV.
  1. Również w piątek o g. 19.00 zapraszamy do udziału w Mszy św. i nabożeństwie połączonym z modlitwą o uwolnienie wewnętrzne. Szczegóły znajdziemy na plakacie wywieszonym w gablocie.
  1. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. zbieramy ofiary na wymianę dachów na plebanii i sali katechetycznej.

fb MSZA 8.11