1. Dziś przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej. W imieniu Rektora tej uczelni i wszystkich alumnów hojnym i radosnym ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
  1. We wtorek po Mszy św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odprawimy nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego 2019.
  1. W środę obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dopomóżmy sobie nawzajem, by przez zaniedbanie udziału we Mszy św. w tym dniu nie popaść w grzech ciężki i tym samym nie rozpocząć nowego roku od zerwania więzi z Bogiem. Raczej chcemy Go zaprosić, by wszedł w naszego życie i bezpiecznie prowadził nas ku wieczności.
  1. Msze św. będziemy odprawiali wg porządku niedzielnego jednym wyjątkiem: nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00.
  1. W I piątek stycznia od godz. 8.30 zanosimy chorym Komunię św.
  1. Od soboty rozpoczynamy czas wizyt duszpasterskich. W tym dniu od godziny 9.00 odwiedzamy rodziny mieszkające w Michałowie. Prosimy sołtysa o zorganizowanie nam przewodników.
  1. Wizyta duszpasterska jest okazją do pobłogosławienia wiernych w ich domach, wspólnej modlitwy, rozmowy duszpasterskiej, a dla niektórych jedyną w roku okazją do osobistego spotkania się z kapłanem. Bardzo prosimy o takie rozłożenie sobie zajęć i terminów spotkań, by wszyscy członkowie rodziny mogli być obecni w czasie kolędy. Nie będzie większej szkody, jeśli ktoś raz w roku opuści basen, trening czy angielski. Tam gdzie to jest możliwe, należałoby stół przykryć białym obrusem, i postawić krzyżyk i zapalone świece. Wodę święconą kapłan nosi ze sobą, ale jeśli w domu taka woda jest i do tego kropidło, chętnie z nich skorzystamy. Nie ma potrzeby pożyczania wody święconej i kropidła od sąsiadów. Jeśli ktoś będzie miał do pobłogosławienia jakieś dewocjonalia, to bardzo prosimy o poinformowanie o tym jeszcze przed rozpoczęciem modlitwy. Dzieci i młodzież ucząca się powinni dać do wglądu uzupełniony indeks katechetyczny i zeszyt do religii. Byłoby dobrze położyć w widocznym miejscu Pismo św., bo być może będzie potrzeba zajrzeć do niego.
  1. Członków grup modlących się w ramach apostolatu "Margaretka" oraz Róż "Żywego Różańca", zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 4. stycznia (sobota) 2020 r. o godz. 17.40.