1. Ze względu na zaostrzenie przepisów bezpieczeństwa i bardzo ograniczone możliwości udziału w Mszach świętych i nabożeństwach zachęcamy do korzystania z kościoła, który pozostaje otwarty codziennie od Mszy św. porannej aż do wieczornej. Może w nim przebywać jednorazowo nie więcej niż 5 osób, nie licząc obsługi.
  1. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, zasady współżycia społecznego zmieniają się nagle. Próbujemy znaleźć optymalne i bezpieczne warunki do korzystania z posług duszpasterskich. Dlatego bardzo prosimy, by na bieżąco śledzić informacje, które zamieszczamy na naszej stronie internetowej i w gablocie. Pkt 16. w informatorze opisuje, w jaki sposób mimo ograniczeń możemy przystąpić do Komunii św., oczywiście przy zachowaniu 1-godzinnego postu eucharystycznego.
  1. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Będziemy nosić chorym Komunię św. w ustalonym porządku tylko na wyraźne ponowienie zaproszenia. Trzeba skontaktować się wcześniej z kapłanem, który obsługuje dany rejon, i potwierdzić chęć przyjęcia sakramentów. Nie możemy dać żadnej gwarancji, że nie jesteśmy nosicielami wirusa, choć typowych objawów zakażenia wciąż nie widzimy.
  1. Nabożeństwa pasyjne czyli poświęcone rozważaniu Męki Pańskiej odprawiamy bez zmian: w piątki o godz. 16.30 Drogę Krzyżową, natomiast w niedziele o godz. 16.30 Gorzkie Żale.
  1. W I sobotę kwietnia od godz. 16.10 odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Dziewicy.
  1. W przyszłą niedzielę na Mszę św. przychodzimy bez palm, ponieważ nie będzie procesji.
  1. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone pomoce do przeżywania Triduum Paschalnego oraz teksty modlitw przy stole wielkanocnym, które w tym roku muszą nam zastąpić błogosławienie pokarmów wielkanocnych przez kapłana.