1. Przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na nowy paschał, kwiaty do ołtarza i dekorację Grobu Pańskiego.
  1. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek.
  1. Zachęcamy serdecznie do takiego ułożenia sobie zajęć w najbliższych dniach, by wszystkie prace porządkowe w domach zakończyć do czwartku wieczór. Świętowanie Paschy zaczyna się już w tym dniu i trwa nieprzerwanie przez całe trzy dni, aż do wieczora Niedzieli Zmartwychwstania.
  1. Na stoliku prasowym wyłożone są pomoce do głębszego przeżywania najważniejszych dni w całym roku liturgicznym – tzw. Triduum Paschalnego.
  1. W tym roku z racji zagrożenia pandemią obchodzić je będziemy wyjątkowo skromnie, jeśli chodzi o warunki – zawsze z udziałem najwyżej 5 osób; natomiast chcemy wykorzystać wielką szansę wypełnienia pustki po obchodach liturgicznych przez podjęcie osobistego wysiłku w dotarciu do różnych źródeł zawierających treści stanowiące fundament chrześcijańskiej nadziei.
  1. Dzięki zapałowi i umiejętnościom ks. Radosława i wspierających go parafian mamy możliwość śledzenia naszych parafialnych nabożeństw w Internecie. I to już od dzisiaj. Odpowiedni link jest zamieszczony na naszej stronie parafialnej. Możemy go przesyłać także na smartfony, jeśli ktoś przyśle nam sms z prośbą o to.
  1. Mszę św. Wieczerzy Pańskiej, odprawiamy w Wielki Czwartek o godz. 17.00. Nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.
  1. W Wielki Piątek Męki Pańskiej zachowujemy post ścisły, to znaczy: każdy, kto ukończył 14 lat, powstrzymuje się od potraw mięsnych, a ponadto osoby pełnoletnie, które nie ukończyły jeszcze 59 lat, spożywają w ciągu dnia tylko jeden posiłek do syta.
  1. O godz. 9.00 w Wielki Piątek odmawiamy w kościele tzw. „ciemną jutrznię”.
  1. W ciągu dnia od godz. 9.00 możemy adorować Najświętszy Sakrament w tabernakulum. W ciszy można odmawiać Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, czytać Pismo św. lub po prostu trwać w milczeniu przed Panem.
  1. O godz. 11.45 odśpiewamy Gorzkie Żale, cz. II, o 12.00 odprawimy Drogę Krzyżową, a o 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, rozpoczynając w ten sposób Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
  1. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 17.00. Nie będzie przeniesienia Ciała Pańskiego w Najświętszym Sakramencie do Grobu.
  1. W Wielką Sobotę o godz. 9.00 odmawiamy znowu na „ciemną jutrznię”.
  1. Od godz. 9.00 adorujemy Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim. W tym roku bez udziału Ochotniczej Straży Pożarnej.
  1. W czasie adoracji można prosić kapłana o sakrament pojednania – w bocznej kaplicy św. Alberta.
  1. Nie będzie błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych. W tym roku musi nam wystarczyć specjalna modlitwa przed i po śniadaniu wielkanocnym, którą może poprowadzić głowa rodziny. Teksty zostały wyłożone na stoliku prasowym w kościele oraz zamieszczone na parafialnej stronie internetowej.
  1. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie kościół będzie zamknięty w celu posprzątania i przygotowywania na nocną liturgię Wigilii Paschalnej.
  1. Święta Noc Zmartwychwstania Pana rozpocznie się o godz. 21.00, od razu w kościele.
  1. Msza św. rezurekcyjna bez procesji zostanie odprawiona o godz. 7.00.
  1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie w tym dniu Mszy św. w Olbrachtowie.
  1. Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa, przekazanym nam przez św. Faustynę, przez całą Oktawę Wielkanocną o g. 16.30 kontynuujemy w kościele wspólne odprawianie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
  1. Prosimy, by na bieżąco śledzić ogłoszenia w gablocie i na stronie internetowej. W tak dynamicznej sytuacji zmiany następują z dnia na dzień. Prosimy też o respektowanie zarządzeń władz państwowych.
  1. W sytuacji niemożności przemieszczania się i udziału w uroczystościach pogrzebowych zgłaszamy gotowość odprawiania dodatkowych Mszy św. (w miarę ściśle określonych możliwości) poza ramowym porządkiem naszych nabożeństw, np. w tej samej godzinie, gdy gdzieś odprawiana jest Msza św. pogrzebowa za kogoś bliskiego.
  1. W tym tygodniu zostanie nam dostarczony świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” i majowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Bardzo się z tego cieszymy i zachęcamy do nabywania i czytania, a po przeczytaniu do udostępniania go innym. W czasie ogólnej kwarantanny to bardzo dobry sposób spędzania czasu i dobry temat do rozmów w gronie rodzinnym.
  1. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie parafii, czy to osobiście, czy bezpośrednio na konto bankowe.

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w piątki w godz. 7.30-16.30

intencje
Program duszpasterski
Diecezji Elbląskiej 
na rok 2024