1. Przeżywamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Łączymy ją z nabożeństwem majowym.
  1. W soboty maja po Mszy św. o godz. 7.00 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Dziewicy.
  1. W najbliższy piątek i w sobotę w Elblągu odbędą się święcenia diakonatu i kapłaństwa. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń. W tych dniach odbywają oni swoje rekolekcje.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a tym samym ostatni dzień Okresu Wielkanocnego. Tym, którzy nie byli w tym okresie u spowiedzi i Komunii św., przypominamy o obowiązku wynikającym z II i III Przykazania Kościelnego. Zaniedbanie tego obowiązku jest grzechem śmiertelnym. Chciejmy widzieć w tych sakramentach wyraz wielkiej łaskawości Boga, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.
  1. Ksiądz Biskup Elbląski udziela dyspensy od obowiązku (pod grzechem ciężkim) uczestniczenia we Mszy św. w niedziele, do 14. czerwca włącznie, następującym osobom:

a/ chorym,

b/ zagrożonym chorobą,

c/ przebywającym na kwarantannie,

d/ zmuszonym do pracy w niedzielę,

e/ starszym,

f/ nie czującym się dobrze,

g/ tym, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni (trzeba to sprawdzać!).