1. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. odprawiamy wg porządku niedzielnego. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek nabożnego uczestniczenia we Mszy św., jak w każdą niedzielę. Zaniedbanie tego obowiązku jest ciężkim grzechem.
    Tegoroczne obchody uroczystości Bożego Ciała znacznie odbiegać będą od tych, do których przywykliśmy. Nie będzie wspólnej procesji po ulicach miasta. Za to na zakończenie każdej Mszy św. w Suszu odbędziemy procesję eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy biel parafialną o zorganizowanie się, aby na każdej procesji było komu nieść krzyż, chorągiew czy feretron. Pamiętamy o używaniu maseczek w kościele i na zewnątrz, o ile dzieli nas od drugiego uczestnika procesji odległość mniejsza niż 2 m.
  1. W dniach oktawy Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30 łączymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W czasie procesji śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  1. Wyrazem naszej wiary i wdzięczności Bogu za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie niech będzie udekorowanie okien w tych dniach.
  1. W sobotę obchodzimy święto patronalne naszej parafii czyli Uroczystość św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 7.00, 11.00 i 17.00. Kazanie odpustowe w czasie sumy o godz. 11.00 wygłosi ks. kan. mgr Jarosław Kiełb, wieloletni misjonarz w RPA i na Ukrainie, były ojciec duchowny naszego seminarium.
  1. Aby owocnie przeżyć nasze święto patronalne, zadbajmy o odbycie spowiedzi św. w dniach poprzedzających uroczystość odpustową. Spowiadamy codziennie przed Mszami św. w kaplicy adoracyjnej z zachowaniem bezpiecznej odległości.