1. Przeżywamy Rok św. Józefa. W tym roku we środy po Mszach św. wieczornych odmawiamy litanię do tego Świętego. Św. Józef jest czczony nie tylko jako Oblubieniec Najświętszej Maryi Dziewicy, ale także patron Kościoła Powszechnego, mężczyzn, ojców, wychowawców, dzieci, młodzieży, młodzieży studiującej, szukających drogi, uchodźców, sierot, podróżujących, bezdomnych, ludzi pracy, cieśli, stolarzy, rzemieślników, drwali, inżynierów, grabarzy, umierających, czystej miłości, życia rodzinnego, dzieł charytatywnych i in.

2. W piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 16.30 w obecności wystawionego do adoracji Najświętszego Sakramentu - Gorzkie Żale.
    Za pobożny udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Codziennie mamy sposobność do spowiedzi św. Korzystajmy z tej Bożej łaski. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Wielkanocą! Kapłani spowiadają w kaplicy adoracyjnej, za zamkniętymi drzwiami, z zachowaniem 2-metrowego odstępu, w maseczkach, w dni powszednie przed każdą Mszą św., a w niedziele także w jej trakcie. Ci, którzy mają trudności z uklęknięciem, mogą spowiadać się w klęczniku w postawie siedzącej. Można też prosić kapłanów o spowiedź poza ustalonymi terminami.

4. Za tydzień zbieramy ofiary na wymianę dachów na plebanii i sali katechetycznej.