1. O godzinie 16.30 odprawiamy ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście Gorzkie Żale przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  2. Bóg zapłać za składane do skarbonki przy wyjściu z kościoła ofiary na nowy paschał, kwiaty do ołtarza i dekorację Grobu Pańskiego.
  3. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek.
  4. Zachęcamy serdecznie do takiego ułożenia sobie zajęć w najbliższych dniach, by wszystkie prace porządkowe w domach zakończyć do czwartku wieczór. Świętowanie Paschy Pana zaczyna się już w tym dniu i trwa nieprzerwanie przez całe trzy dni, aż do wieczora Niedzieli Zmartwychwstania.
  5. Z racji zagrożenia zarazą obchodzić je będziemy znowu skromnie, jeśli chodzi o warunki – zawsze z udziałem najwyżej 25 osób. Narzucone nam ograniczenia sanitarne stwarzają szansę wypełnienia pustki po niedostępnych dla wszystkich obchodach liturgicznych. Zachęcamy do podjęcia osobistego wysiłku w dotarciu do różnych źródeł zawierających treści stanowiące fundament chrześcijańskiej nadziei.
  6. Dzięki zapałowi i umiejętnościom ks. Radosława i wspierających go parafian mamy możliwość śledzenia naszych parafialnych nabożeństw w Internecie. Odpowiedni link jest zamieszczony na naszej stronie parafialnej. Możemy go przesyłać także na smartfony, jeśli ktoś przyśle nam sms z prośbą o to.
  1. Mszę św. Wieczerzy Pańskiej, odprawiamy w Wielki Czwartek o godz. 17.00. Nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.
  1. W Wielki Piątek Męki Pańskiej zachowujemy post ścisły, to znaczy: każdy, kto ukończył 14 lat, powstrzymuje się od potraw mięsnych, a ponadto osoby pełnoletnie, które nie ukończyły jeszcze 59 lat, spożywają w ciągu dnia tylko jeden posiłek do syta.
  2. O godz. 9.00 w Wielki Piątek odmawiamy w kościele tzw. „ciemną jutrznię”.
  3. W ciągu dnia od godz. 9.00 adorować Najświętszy Sakrament przechowywany w tabernakulum. W ciszy można odmawiać Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, czytać Pismo św. lub po prostu trwać w milczeniu przed Panem.
  4. O godz. 11.45 odśpiewamy Gorzkie Żale, cz. II, o 12.00 odprawimy Drogę Krzyżową, a o 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, rozpoczynając w ten sposób Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
  5. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 17.00. Nie będzie przeniesienia Ciała Pańskiego w Najświętszym Sakramencie do Grobu.
  1. W Wielką Sobotę o godz. 9.00 odmawiamy znowu „ciemną jutrznię”.
  2. Od godz. 9.00 adorujemy Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim. W tym roku ponownie bez udziału Ochotniczej Straży Pożarnej.
  3. W czasie adoracji można prosić kapłana o sakrament pojednania – w bocznej kaplicy św. Alberta.
  4. Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych będzie się odbywać tylko przy kościele w Suszu i to w zmienionej formule:
    - Nie wchodzimy z koszyczkami ani do kościoła, ani na drogę procesyjną.
    - Ustawiamy kolejkę od parkingu przy północnej stronie kościoła, zachowując 2-metrowe odległości. Początek kolejki przy furtce przy Dębie Papieskim.
    - Kapłan odmówi krótką modlitwę błogosławieństwa na zewnątrz przy drzwiach bocznych od zakrystii o godz. 10.00, 12.00 i 14.00.
    - Po modlitwie kapłana przechodzimy przez furtkę i drogą procesyjną wzdłuż murów kościoła wychodzimy przez bramę od ul. Kościelnej.
    - W tym roku można jednak znowu poprzestać na specjalnej modlitwie, którą poprowadzi głowa rodziny przed i po śniadaniu wielkanocnym. Teksty zostały wyłożone na stoliku prasowym w kościele oraz zamieszczone na parafialnej stronie internetowej.
  1. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie kościół będzie zamknięty w celu posprzątania i przygotowania na nocną liturgię Wigilii Paschalnej.
  1. Święta Noc Zmartwychwstania Pana rozpocznie się o godz. 20.00, od razu w kościele, bez Liturgii Światła przy ognisku.
  2. Msza św. rezurekcyjna bez procesji zostanie odprawiona o godz. 7.00.
  1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie w tym dniu Mszy św. w Olbrachtowie.

2. Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa, przekazanym nam przez św. Faustynę, przez całą Oktawę Wielkanocną o g. 16.30 kontynuujemy w kościele wspólne odprawianie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.