1. W najbliższy wtorek obchodzimy święto św. Bartłomieja, Apostoła, a w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Msze św. zapraszamy w tych dniach o godz. 7.00 i 17.00.
  1. Zachęcamy gorąco do wytrwania do końca w sierpniowej abstynencji od napojów alkoholowych.
  1. Na stronie internetowej parafii możemy obejrzeć zdjęcia dokumentujące początkowy etap prac konserwatorskich przy Grupie Ukrzyżowania z naszego kościoła. Prace potrwają do listopada. Uzyskaliśmy na ten cel dotację samorządu Miasta i Gminy Susz.
  1. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać do puszki ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej. Uczelnia ta utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych. Pamiętamy o tym i nie chcemy, by powołani do kapłaństwa nasi diecezjanie szukali przyzwoitych warunków do studiowania w innych diecezjach, a w konsekwencji tam pracowali jako duszpasterze, podczas gdy my już teraz cierpimy na coraz dotkliwszy brak kapłanów.