1. W ostatnią niedzielę września odbyło się w Polsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św. Wyniki dla naszej parafii przedstawiają się następująco: we Mszy św. uczestniczyło 14% zobowiązanych, a spośród uczestników 44% (czyli 6% parafian) przystąpiło do Komunii św. To nie tylko liczby. Ukazują one słabość kondycji religijnej i moralnej naszej parafii. Można przyjąć, że zaledwie co dziesiąty z nas stara się żyć na co dzień w łasce uświęcającej, a więc w takim stanie duszy, który pozwala mieć nadzieję na wieczne zbawienie. 90% z nas balansuje na krawędzi: „może zdążę”.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy dopomogli w zorganizowaniu modlitewnego czuwania młodzieży z naszej diecezji w miniony piątek. Lista zaangażowanych na różnych polach jest zbyt długa, by ryzykować, że przy próbie imiennego wymienienia każdego zasłużonego kogoś się pominie. Niech dobry Bóg to dobro wynagrodzi.
  1. Na odmawianą w kościele modlitwę różańcową zapraszamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedziele o g. 8.30.
  1. Zapraszamy dzieci do udziału we Mszy św. w piątki o godzinie 17.00. Zaproszenie kierujemy do wszystkich dzieci, a te, które przygotowują się do I spowiedzi i Komunii św., przychodzą na te Msze św. obowiązkowo. Liturgia jest przygotowana przez dzieci, oprawę muzyczną zapewnia zespół wokalny prowadzony przez p. Jacka Włodarskiego. Formuła liturgii jest dostosowana specjalnie do wrażliwości dziecięcej.
  1. W piątki października pół godziny wcześniej czyli od 16.30 dzieci prowadzą modlitwę różańcową.
  1. Na stoliku zostały wyłożone kartki wypominkowe. Jak w latach ubiegłych kontynuujemy naszą troskę o zmarłych oczyszczających się w czyśćcu w 3 formach: wypominki listopadowe, roczne i Msza św. zbiorowa za zmarłych.