1. Po konserwacji powróciła do naszej świątyni Grupa Ukrzyżowania. Cieszymy się nie tylko z przywrócenia rzeźbom pierwotnego piękna, ale także z uzyskanej dzięki przeprowadzonym zabiegom wiedzy, że stan figury św. Jana, pomimo poprzedniej konserwacji przed 25 laty, stanowił realne zagrożenie dla życia uczestników nabożeństw. Dziękujemy Bogu, że uchronił nas przed nieszczęściem! Zdjęcia zniszczeń są wciąż do obejrzenia na parafialnej stronie internetowej.
  1. Sfinansowanie prac konserwatorskich byłoby niemożliwe bez dotacji naszych władz samorządowych, za którą składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Dziś gościmy ks. kleryka, który przed kościołem rozprowadza kalendarze ścienne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego.
  1. W piątek, 19. listopada, od godz. 20.00 w katedrze św. Mikołaja wElblągu odbywać się będzie nocne czuwanie młodzieży Diecezji Elbląskiej. Kandydaci do bierzmowania i inni młodzi, którzy chcieliby wziąć udział w tym czuwaniu, zgłaszają się do ks. Radosława dośrody włącznie w zakrystii po Mszach św. wieczornych i do południa w szkole.
  1. Młodzież w wieku 18-35 lat jest zaproszona do udziału w wyjeździe do Turynu we Włoszech na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize w dniach 28. grudnia – 2. stycznia. Szczegółowe informacje nastronie internetowej http://mdelblag.pl.
  1. Zachęcamy do włączania swoich bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej, którą prowadzimy w kościele codziennie o godz. 16.30. Można jeszcze dołączać zmarłych do listopadowej zbiorowej intencji Mszy św. i do wypominków rocznych. Odpowiednie kartki możemy pobrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. Starajmy się też osobiście uczestniczyć we Mszach św. i przystąpić do spowiedzi iKomunii św. w tych intencjach.