1. Jutro obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy św. będzie można przystąpić do sakramentu chorych. Kościół zachęca do przyjmowania tego sakramentu więcej niż jeden raz w życiu, ale przestrzega przed nadużyciami.

Uprawnieni do jego przyjęcia są ci chorzy chrześcijanie, którzy 

- bądź jeszcze nigdy tego sakramentu nie przyjęli, a zapadli na chorobę zagrażającą życiu (Stan podeszłego wieku, nawet jeśli nie towarzyszą mu objawy poważnej choroby, sam w sobie jest związany z zagrożeniem utraty życia, więc dozwala przystąpić do tego sakramentu.),

- bądź po przyjęciu już tego sakramentu wyzdrowieli i ponownie zapadli na jakąś chorobę mogącą prowadzić do śmierci,

- bądź w czasie trwania choroby, w czasie której przyjęli już ten sakrament, nastąpiło wyraźne pogorszenie stanu zdrowia.

Osoby pragnące przyjąć sakrament chorych muszą być w stanie łaski uświęcającej, tak jak przy przystępowaniu do Komunii św., a więc kto upadł w jakikolwiek ciężki grzech, musi najpierw uzyskać rozgrzeszenie w sakramentalnej spowiedzi św.

2. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w parafii ks. kleryka naszego seminarium duchownego, który po Mszach św. do południa będzie rozprowadzał „Myślnik Klerycki” – czasopismo redagowane przez alumnów. Przedstawia ono nie tylko sprawy związane z funkcjonowaniem uczelni, ale porusza także zagadnienia o charakterze teologicznym, społecznym i kulturalnym. Jest bardzo ładnie wydane, na dobrym papierze i rozprowadzane za dobrowolną ofiarę, która pozwoli wydawać kolejne numery. 

3. Prosimy, aby do przyszłej niedzieli przynosić do kościoła palmy, które nam posłużyły do uczczenia Chrystusa w procesji w ubiegłoroczną Niedzielę Męki Pańskiej. Z ich spalenia uzyskamy popiół do posypania głów na rozpoczynający się niebawem okres Wielkiego Postu.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę specjalną.

5. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytywane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu

w każdy piątek w godz. 7.30-16.30