1. Z wielką radością zawiadamiamy, że Ojciec Święty Franciszek ustanowił ks. kan. dr. Wojciecha Skibickiego - biskupem pomocniczym Diecezji Elbląskiej [stolica tytularna Casae Nigrae (Numidia) - obecnie Algieria]. Ogłoszenie decyzji papieskiej odbyło się w kurii diecezjalnej 14. lutego 2019 roku. Życzymy Księdzu Biskupowi obfitości Bożych łask, wdzięcznego przyjmowania jego pasterskiej posługi przez wiernych oraz dużo sił. Zapewniamy o pamięci w modlitwie. W dniu ogłoszenia decyzji Ojca św. odprawiliśmy Mszę św. dziękczynną.

2. Ze względu na kalendarium wydarzeń naszego seminarium duchownego nie mógł przybyć do nas zapowiadany alumn z czasopismem „Myślnik Klerycki”. Zapowiedź ta przypomniała nam jednak o obowiązku utrzymania uczelni, która kształci przyszłych kapłanów naszej dieczji. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać do puszki ofiary na ten cel.

3. Zachęcamy maturzystów do udziału w dorocznym czuwaniu nocnym na Jasnej Górze. Rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o g. 21.00 w najbliższy piątek. Nasi maturzyści dołączają do grupy wyjeżdżającej z parafii św. Brata Alberta w Iławie. Więcej informacji udziela ks. Radosław.

4. Prosimy, aby jeszcze do przyszłej niedzieli przynosić do kościoła palmy, które nam posłużyły do uczczenia Chrystusa w ubiegłorocznej procesji w Niedzielę Palmową. Z ich spalenia uzyskamy popiół do posypania głów w Środę Popielcową.

5. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytywane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona.