1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na utrzymanie naszego seminarium duchownego 470 zł. Składam Bóg zapłać w imieniu władz uczelni i studiujących w niej alumnów.
  1. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 11.00 dwadzieścioro troje dzieci zostanie dopuszczonych do I Komunii św. Módlmy się za nie i ich rodziny, aby prowadziły odtąd życie godne tak wielkiego daru.
  1. Dzieci te przychodzą na swój „Biały Tydzień” do piątku na godz. 17.00.
  1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Odprawiamy je w kościele o godz. 16.30.
  1. W I sobotę czerwca ks. Radosław odwiedza chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.30.
  1. W sobotę od godz. 16.10 odprawiamy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  1. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie osób modlących się w intencji kapłanów (m.in. tzw. „Margaretek”). Początek ok. 17.50.
  1. Trwają prace konserwatorskie przy dwóch zabytkowych obrazach z naszego kościoła: „Zwiastowanie” i „Ostatnia Wieczerza”. Powinny się zakończyć do 7. czerwca. Całkowity koszt konserwacji to 35.000 zł. Część środków otrzymamy od samorządu naszego województwa.
  1. W dniu wczorajszym ekipa dekarzy dokonała oględzin stanu przeciekających dachów na plebanii i sali katechetycznej. Nie nadają się do remontu. Obydwa wymagają całkowicie nowego pokrycia. Ufamy, że skoro udało nam się dzięki ofiarności parafian i darczyńców z zewnątrz wyremontować wielki dach na kościele, sprostamy też tym wyzwaniom.