1. Po konserwacji powróciły do kościoła 2 obrazy: „Ostatnia Wieczerza”, umieszczony w ołtarzu głównym, oraz „Zwiastowanie”, wiszący na południowej ścianie prezbiterium. Dokumentację fotograficzną zniszczeń oraz przebiegu prac konserwatorskich możemy znaleźć na naszej stronie internetowej. Składamy podziękowania ks. Dariuszowi Kułakowskiemu, który zaufał ofiarności parafian i odważył się podjąć starania o ratowanie tych obrazów. Dziękujemy także efektywnie wspierającym go dobrodziejkom z parafii i spoza niej. Renowacja kosztowała nas 35.000 zł. Spodziewamy się otrzymać od Województwa zwrot części poniesionych nakładów.

1. Rozpoczął się czerwiec, miesiąc, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 16.30.

1. Jutro w czasie Mszy św. o godz. 17.00 Jego Ekscelencja Ks. Bp Dr Jacek Jezierski, Biskup Elbląski, udzieli sakramentu bierzmowania 20-osobowej grupie młodzieży, która kończy 2-letnie przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu. Otoczmy ich modlitwą i troską, by zobowiązania, które na siebie przyjmują, wypełniali wiernie dla dobra Kościoła i własnego zbawienia.

1. Kandydaci do bierzmowania przychodzą dziś ponownie do kościoła na godz. 19.30, na spowiedź św. i czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono o godz. 20.00. Zaproszeni do udziału w nim jesteśmy wszyscy.

1. W czwartek obchodzimy uroczystość patronalną św. Antoniego. Msze św. w tym dniu odprawiamy o godz. 7.00, 11.00 i 17.00. Słowo Boże na drugiej i trzeciej Mszy św. wygłosi ks. kan. dr Marek Proszek, Kustosz Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Głotowie na Warmii.

1. Zachęcamy do odbycia spowiedzi św. w najbliższych dniach, by owocnie przeżyć nasze parafialne świętowanie, z uzyskaniem odpustu zupełnego.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę specjalną.