1. Dziękujemy za pomoc w organizacji odpustu parafialnego i za wszelkie znaki życzliwości okazywane nam z okazji rocznic święceń kapłańskich. Najbardziej – za zamawiane w naszych intencjach Msze św. oraz pełny udział w nich, z przystąpieniem do Komunii św. Naszym przyjaciołom dedykujemy zapewnienie, jakie dał sam Pan Jezus: „Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.” (Mk 9,41)
  1. W środę jedyna Msza św. poranna zostanie odprawiona o godz. 8.00. Zapraszamy na nią zwłaszcza dzieci i młodzież, która kończy rok szkolny.
  1. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. To wyraz naszego uwielbienia dla cudownej obecności Syna Bożego pośród nas, ale też sposobność do wyznania wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie wobec tych, którzy jej nie mają. Dlatego uroczyście niesiemy Najświętszy Sakrament w procesjach po ulicach naszych miast i wsi. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek nabożnego uczestniczenia we Mszy św., jak w każdą niedzielę. Zaniedbanie tego obowiązku jest ciężkim grzechem. Przypominamy o tym, bo wielu parafian utrzymuje, że wystarczy udział w procesji. Nieobecność na procesji Bożego Ciała nie jest grzechem, choć w tę uroczystość budzi szczególne zawstydzenie. Zaniedbanie udziału we Mszy św. w tym dniu grzechem jest – i to ciężkim.
  1. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w ustalonych miejscach oraz dekorację domów, przynajmniej na trasie procesji.
  1. W procesji biorą udział wszystkie dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. Przychodzą w strojach I-komunijnych. Procesję poprzedza Msza św. w kościele św. Rozalii o godz. 10.00. Na zakończenie procesji zostanie odprawiona Mszy św. w naszym kościele.
  1. Dziewczynki, które pragną sypać kwiatki przed Najświętszym Sakramentem w procesji, przychodzą na próbę w środę o godz. 17.30.
  1. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30 łączymy z procesją eucharystyczną dookoła kościoła.