1. Dziękujemy za wkład w organizację procesji Bożego Ciała: księdzu Proboszczowi parafii św. Rozalii za czuwanie nad całością, włodarzom miasta za dekorację ulic, policji i straży pożarnej za zabezpieczenie procesji, ponadto strażakom i leśnikom za niesienie baldachimu, służbom leśnym za wkład w dekorację ołtarzy, a sygnalistom za oprawę muzyczną, ośrodkowi kultury za nagłośnienie, służbie liturgicznej, bieli parafialnej, zbierającym kwiatki i dziewczynkom sypiącym je przed Panem Jezusem, osobom przygotowującym ołtarze i wszystkim uczestnikom procesji, którzy manifestowali swoją wierność i cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie, za udział.
  1. Dzielimy się radością, że nasi ministranci, którzy uczestniczyli w rozgrywkach w piłce halowej w Malborku, zdobyli 2 puchary. Dziękujemy ks. Radosławowi za zorganizowanie wyjazdu.
  1. W tym tygodniu obchodzimy aż 3 uroczystości kościelne: w poniedziałek Narodzenie św. Jana Chrzciciela, w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę św. św. Apostołów: Piotra i Pawła. Na Msze św. w tych dniach zapraszamy na 7.00 i 17.00.
  1. W piątek z racji uroczystości kościelnej nie obowiązuje post od potraw mięsnych.
  1. W piątek można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Pana Jezusa, a w sobotę za posługiwanie się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca św. lub biskupa, pod
    warunkiem odmówienia „Wierzę”.
  1. W sobotę zbieramy ofiary na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, tzw. „świętopietrze”.
  1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych. Odprawiamy je w kościele codziennie o godz. 16.30. Do czwartku włącznie nabożeństwo łączymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  1. Zachęcamy do korzystania z różnych form wakacyjnego duszpasterstwa: rekolekcje, pielgrzymki itp. Szczegóły na plakatach w gablocie.