1. Ponieważ od jutra ks. wikariusz przebywa na zasłużonym letnim wypoczynku, zmianie ulega porządek Mszy św. w lipcu. W niedziele nie odprawiamy Mszy św. w Olbrachtowie ani w Domu Pomocy Społecznej. W dni powszednie będzie tylko jedna Msza św.: w poniedziałki o godz. 7.00, a w pozostałe dni o godz. 17.00. Jeśli na jakiś dzień została wcześniej zamówiona intencja mszalna, termin zostanie dotrzymany, chyba że ofiarodawca zgodzi się go przesunąć.
  1. W piątki o godz. 7.30 wystawiamy Najświętszy Sakrament do całodziennej adoracji. Zachęcamy do korzystania z tej łaski i trwania przy Panu Jezusie przynajmniej przez pół godziny, aby ani przez chwilę nie został sam.
  1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Prosimy rodziców, dziadków, chrzestnych o pomoc dzieciom, które rozpoczęły odprawianie nabożeństwa 9 pierwszych piątków miesiąca, w dotarciu do kościoła i przyjęciu Komunii św., a jeśli trzeba, we wcześniejszym odbyciu spowiedzi św. Mamy do tego okazję przed każdą Mszą św.
  1. W I sobotę od godz. 16.10 odprawiamy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Składają się na nie: 15-minutowa medytacja różańcowa, pobożne odmówienie jednej części Różańca św. i Komunia św. – w duchu wynagrodzenia Sercu Maryi za zniewagi, jakich ludzie się wobec Niego dopuszczają.
  1. Niedługo rozpocznie się tak charakterystyczny dla naszej Ojczyzny sezon pielgrzymek pieszych. Chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymowaniu w grupie „ADALBERTUS Prabuty-Susz” zachęcamy do wcześniejszego zgłoszenia się do ks. przewodnika grupy. Nr telefonu znajdziemy w gablocie i biuletynie parafialnym.
  1. Zachęcamy do korzystania z różnych form wakacyjnego duszpasterstwa. Warto zainteresować się wakacyjnymi rekolekcjami dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakatach w gablocie, w „Gościu Niedzielnym” oraz w dwumiesięczniku „Miłujcie się”.