1. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Będą trwać do środy włącznie. Gościmy w parafii rekolekcjonistę, ks. kan. dra Marka Proszka, Kustosza Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Głotowie k. Dobrego Miasta. Zapewniamy go o modlitewnym wsparciu i życzymy dobrego samopoczucia wśród nas.
  1. W czasie rekolekcji nie odprawiamy Mszy św. o godz. 7.00.
  1. Jutro przybędą do nas spowiednicy, by udzielać sakramentu pojednania i pokuty. Skorzystajmy z ich posługi! Nie odkładajmy spowiedzi św. na ostatnią chwilę przed świętami! Prosimy, by rodzice, dziadkowie czy chrzestni zatroszczyli się o to, by ich podopieczni dobrze przygotowali się i przystąpili jutro do spowiedzi.
  1. Jutro obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, przeniesioną ze względu na tegoroczny układ kalendarza. Liturgiczny obchód niedziel Adwentu ma bowiem pierwszeństwo przed jakimikolwiek innymi uroczystościami.
  1. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  1. Caritas Diecezji Elbląskiej rozprowadza już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Możemy się w nie zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie akcji wakacyjnej dla dzieci. Natomiast ofiary składane przy okazji nabywania opłatków wigilijnych przeznaczamy na wymianę dachów na plebanii i sali katechetycznej.

adwent 2019 3