1. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i przebieg rekolekcji adwentowych: ks. kan. dr. Markowi Proszkowi, rekolekcjoniście, księżom spowiednikom z naszego dekanatu, p. Mirosławowi Kowalczykowi, kościelnemu, służbie liturgicznej, organiście, katechetom, paniom gospodyniom, ofiarodawcom płodów rolnych, domowych wypieków, dyrekcji i nauczycielom szkoły podstawowej oraz wszystkim, którzy z tego czasu zasłuchania się w słowo Boże zechcieli skorzystać.
  1. Od wtorku rozpoczynamy obchód drugiej części okresu Adwentu. W czytaniach liturgicznych, śpiewach mszalnych i modlitwach nasze spojrzenie skierujemy ku oczekiwaniu pierwszego przyjścia Zbawiciela, które miało miejsce 2 tys. lat temu i gruntownie odmieniło losy człowieka i świata.
  1. Zapraszamy do licznego udziału w roratach. To radosne w swoim wyrazie Msze św. odprawiane o brzasku dnia ku czci Najświętszej Maryi Dziewicy. Roraty w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o g. 7.00. We wtorki i piątki zapraszamy na nie zwłaszcza dzieci.
  1. W czwartek od 17.40 chcemy stroić kościół na święta. Prosimy o pomoc.
  1. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na organizowaną przez Caritas akcję wakacyjnego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin, a zapalona świeca, umieszczona na wigilijnym stole, jest znakiem łączności z ubogimi, którzy są tak bardzo umiłowani przez Boga.
  1. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji nabywania pobłogosławionego opłatka. Są przeznaczone na konieczną i pilną wymianę dachów na plebanii i sali katechetycznej.