1. Składamy Bóg zapłać Nadleśnictwu Susz za ofiarowane nam piękne choinki, panom, którzy pod przewodnictwem p. Mirosława Kowalczyka je ustawiali, ks. Radosławowi, p. Halinie Sąsiadek i innym twórcom dekoracji świątecznej, w tym trojgu reprezentantom młodego pokolenia. Dziękujemy za ich trud i prosimy dobrego Boga o błogosławieństwo dla nich.
  1. Do wtorku o godz. 7.00 odprawiamy ostatnie w tym roku roraty, Mszę św. w Adwencie sprawowaną ku czci Najświętszej Maryi Dziewicy.
  1. We wtorek nie będziemy odprawiać Mszy św. o godz. 17.00.
  1. Zachęcamy gorąco, by wigilijny wieczór i wieczerzę przeżyć w duchu głęboko chrześcijańskim: z czytaniem Ewangelii i modlitwą przed posiłkiem, łamaniem się pobłogosławionym opłatkiem, śpiewem kolęd, rozmową i, co oczywiste, bez alkoholu.
  1. Na Mszę św. pasterską zapraszamy do Olbrachtowa o godz. 22.00, a do kościoła parafialnego o północy.
  1. W 1. dzień świąt Msze św. odprawiamy o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.
  1. W drugi dzień świąt nie będzie Mszy św. w Olbrachtowie ani w Domu Pomocy Społecznej. Poza tym - niedzielny porządek nabożeństw.
  1. W piątek obchodzimy święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu można błogosławić gronowe wino. Czynimy to ku czci św. Jana, który, wg tradycji, miał otrzymać do wypicia kielich zatrutego wina. Jego spożycie jednak nie wyrządziło Apostołowi żadnej szkody.
  1. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać do puszki ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Jego byt zależy wyłącznie od hojności wiernych.

Wielki Bóg stał się małym Dziecięciem,

aby nas nie przerażać, ale pociągać.

Przystępujmy więc do Niego z ufnością!

Skoro tak bardzo upodobał sobie być Bogiem z nami (Emmanuel),

zechciejmy upodobać sobie być Jego ludem i Jego wyłączną własnością.

Już teraz, aby i na wieki.

Wasi duszpasterze.