1. Dziś przy wyjściu z kościoła zbieramy do puszki ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej. Rozumiejącym potrzebę zapewnienia godziwych warunków do studiowania i formacji przyszłym kapłanom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. We wtorek obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy św. będzie można przystąpić do sakramentu chorych. Kościół zachęca do przyjmowania tego sakramentu więcej niż jeden raz w życiu, ale przestrzega przed nadużyciami.

Uprawnieni do jego przyjęcia są ci chorzy katolicy, którzy

- bądź jeszcze nigdy tego sakramentu nie przyjęli, a zapadli na chorobę zagrażającą życiu,

- bądź po przyjęciu już tego sakramentu wyzdrowieli i ponownie zapadli na jakąś chorobę mogącą prowadzić do śmierci,

- bądź w czasie trwania choroby, w czasie której przyjęli już ten sakrament, nastąpiło wyraźne pogorszenie stanu zdrowia.

Stan podeszłego wieku, nawet jeśli nie towarzyszą mu objawy poważnej choroby, sam w sobie jest związany z zagrożeniem utraty życia, więc dozwala przystąpić do tego sakramentu, jeśli ktoś go jeszcze w tym stanie nie przyjmował.

Osoby pragnące przyjąć sakrament chorych muszą być w stanie łaski uświęcającej, tak jak przy przystępowaniu do Komunii św., a więc kto upadł w jakikolwiek ciężki grzech, musi najpierw uzyskać rozgrzeszenie w sakramentalnej spowiedzi św.

1. Prosimy, aby do przyszłej niedzieli przynosić do kościoła palmy, które nam posłużyły do uczczenia Chrystusa w procesji w ubiegłoroczną Niedzielę Męki Pańskiej. Z ich spalenia uzyskamy popiół do posypania głów na rozpoczynający się niebawem okres Wielkiego Postu.
  1. Od soboty w godz. 11-13 wznawiamy zajęcia sportowe w CSiR. Dziękujemy Dyrekcji za udostępnienie sali.
  1. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. z nauką w sobotę o godz. 17.00.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę specjalną.
  1. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytywane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona.