1. Od dziś przeżywamy LIII Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przyświeca mu hasło: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Zachęcamy do podjęcia decyzji o całkowitej abstynencji od alkoholu w rozpoczynającym się we środę okresie Wielkiego Postu. Może to stanowić konkretną pomoc dla rodzin dotkniętych chorobą alkoholową. Może też być skuteczną formą ochrony młodego pokolenia przed przejmowaniem obyczaju picia czy tzw. „gościnności alkoholowej”. Niech nie zabraknie naszej gorącej modlitwy w tych intencjach.
  1. Msze św. z posypaniem głów popiołem odprawiamy we środę o godz. 7.00, 11.00 i 17.00.
  1. Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego. Wszystkich katolików od 14 lat wzwyż obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek przez cały rok, a ponadto osoby pełnoletnie, które nie ukończyły jeszcze 59 lat, spożywają w tym dniu tylko jeden posiłek do syta. W dni postu ścisłego nie ma możliwości uzyskania dyspensy.
  1. Niech okres Wielkiego Postu będzie nie tylko czasem powstrzymywania się od udziału w zabawach i niepotrzebnych rozrywkach, ale dużo bardziej niech to będzie czas świadomie podejmowanej pokuty za grzechy i pracy nad sobą, wstrzemięźliwości, która zaowocuje wolnością od nieuporządkowanych przywiązań.
  1. W piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30 odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, natomiast w niedziele o godz. 16.30 Gorzkie Żale.
  1. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytywane przez 9 kolejnych wtorków w czasie nabożeństwa, które odprawiamy wobec relikwii Świętego. Msza św. w każdy wtorek o godz. 17.00 będzie sprawowana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona. Ofiary, które składamy w tym dniu na tacę, są przeznaczone na stypendium mszalne.