1. Wg najnowszego rozporządzenia rządu Rzeczypospolitej Polskiej w Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele mogą uczestniczyć 34 osoby. W tej liczbie zawiera się także celebrans i posługujący. Cieszymy się z tej odmiany, nawet jeśli wszyscy z wyjątkiem celebransa, muszą odtąd także w kościele używać maseczek ochronnych oraz zachować bezpieczną odległość 2 m.
  1. Prosimy o stosowanie się do zarządzeń władz państwowych.
  1. W tym tygodniu obchodzimy I piątek i I sobotę miesiąca. Na nabożeństwa wynagradzające zapraszamy o ustalonej porze.
  1. Komunię św. chorym zaniesiemy chętnie, ale tylko na wyraźne ponowienie zaproszenia. Sytuacja w tej materii od ostatniego miesiąca nie zmieniła się. Wciąż nie możemy zagwarantować, że nie jesteśmy nosicielami śmiercionośnego wirusa, choć objawów zakażenia nie widzimy.
  1. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 16.30. W soboty maja po Mszy św. o godz. 7.00 śpiewać będziemy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Dziewicy. To nabożeństwo kształtowało przez wieki pobożność maryjną naszych ojców. Byłoby niepowetowaną szkodą dla naszej kultury, gdyby uległo zapomnieniu.
  1. Prosimy, by na bieżąco śledzić ogłoszenia, które zamieszczamy w gablocie i na naszej stronie internetowej.
  1. Przypominamy, że nabożeństwa odprawiane w naszym kościele możemy śledzić w Internecie. Odpowiedni link jest zamieszczony na stronie parafialnej.
  1. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytywane przez 9 kolejnych wtorków w czasie nabożeństwa, które odprawiamy wobec relikwii Świętego. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona. Ofiary, które składamy w tym dniu na tacę, są przeznaczone na stypendium mszalne.
  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarność na utrzymanie parafii.