1. Dziś za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  1. Dziś o godz. 16.30 odprawiamy ostatnie nabożeństwo majowe. Od jutra codziennie o tej porze wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Misję Maryi jako Matki Bożej i Matki Kościoła streszczamy w krótkim zdaniu: Maryja prowadzi nas do Jezusa. Niech więc cześć okazywana przez nas tak wytrwale Matce wyda oczekiwany przez Nią samą owoc: niech zobaczy nas garnących się teraz do Jej Syna, jedynego Zbawiciela.
  1. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  1. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Jesteśmy gotowi odwiedzić chorych z posługą sakramentalną, o ile otrzymamy wyraźne zaproszenie. Wciąż trwamy w zagrożeniu epidemią i rozumiemy, że u niektórych chorych, których regularnie odwiedzaliśmy co miesiąc, może istnieć niepokonalny lęk przed zakażeniem z naszej strony. Jeśli jednak pragnienie przystąpienia do spowiedzi św. i Komunii okaże się silniejsze, prosimy nas wzywać, chętnie usłużymy.
  1. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Dziewicy odprawiamy tradycyjnie w I sobotę od godz. 16.10.
  1. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będziemy ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej.