1. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy na utrzymanie seminarium duchownego 202 zł. Radosnym ofiarodawcom dobry Bóg wynagrodzi.
  1. Składamy Bóg zapłać zaangażowanym w przygotowanie uroczystości odpustowej naszej parafii: za duchowe przygotowanie się do święta patronalnego i nabożne w nim uczestniczenie, za podjęcie kaznodziei posiłkiem i za ofiarowane na stół odpustowy kulinaria.
  1. Dziękujemy też za pamięć, życzliwość, zamówione w naszej intencji Msze św. i nabożne i pełne w nich uczestniczenie z racji rocznic święceń kapłańskich, jakie w tych dniach obchodziliśmy.
  1. W dniach oktawy Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30 łączymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W czasie procesji śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, można błogosławić wianki i zioła.
  1. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Msze św. zapraszamy o godz. 7.00 i 17.00. Z racji uroczystości kościelnej nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Dotarły do nas nowe numery „Różańca”, „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Lektura tych treści może stanowić dobrą odtrutkę na przekaz wszechobecnych i nachalnych mediów, które mają za cel ośmieszanie i deprecjonowanie tego, co dla nas święte, co przez wieki budowało naszą polską i katolicką tożsamość.

reko wsd 2020