1. Składamy Bóg zapłać za udział w procesjach eucharystycznych. Szczególne podziękowanie kierujemy do bieli parafialnej i ks. Radosława, który zadbał o nagłośnienie na zewnątrz kościoła.
  1. Na przyszłą niedzielę zaplanowane są wybory prezydenta Rzeczypospolitej. Każdy ludzki wybór, każda decyzja, jest aktem moralnym, za który każdy z nas będzie musiał odpowiedzieć przed samym Bogiem. Wybór prezydenta, który ma wpływ na tworzenie porządku prawnego w państwie, przekłada się na kształtowanie postaw moralnych Polaków. Dlatego biskupi polscy przypominają, jakimi cechami powinien się wykazywać:
    - prawością moralną i poszanowaniem zasad etycznych i demokracji,
    - miłością Ojczyzny i traktowaniem władzy jako służby,
    - kompetencjami w dziedzinie życia politycznego i obywatelskiego,
    - postawą dialogu i umiejętnością współpracy,
    - zdolnością do roztropnego rozwiązywania konfliktów,
    - szacunkiem dla życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci,
    - bronieniem prawnej definicji małżeństwa jako trwałego związku mężczyzny i kobiety,
    - wspieraniem i promowaniem polityki rodzinnej oraz
    - gwarantowaniem rodzicom prawa do wychowywania dzieci zgodnie z wyznawaną wiarą i wartościami.
  1. Rezygnacja z udziału w wyborach może doprowadzić do oddania władzy w ręce człowieka, który ani z Bogiem ani z dobrem wspólnym narodu polskiego się nie liczy.
    Prosimy, by przyjąć głos biskupów jako wyraz troski o losy naszej Ojczyzny, ale nade wszystko o zbawienie naszych nieśmiertelnych dusz. Uchylanie się od udziału w wyborach w przeszłości, brak staranności w poznaniu prawdziwych intencji kandydatów oraz głosowanie „na złość” doprowadziły do wielu negatywnych zjawisk, z którymi musimy się zmagać dzisiaj: patologiczne związki, agresja w życiu publicznym, ingerowanie zagranicy w nasze wewnętrzne sprawy i wiele innych.

MSZA uzdrowienie 26.06

reko wsd 2020