1. Dziś przed kościołem zbieramy do puszki ofiary na utrzymanie naszego seminarium duchownego. Funkcjonowanie tej uczelni zależy wyłącznie od ofiarności wiernych. Z pewnością nie chcielibyśmy, by powołani do kapłaństwa szukali lepszych warunków do studiowania w innych diecezjach i tam po zakończeniu formacji posługiwali, gdy my sami cierpieć będziemy jeszcze bardziej na i tak już dotkliwy brak kapłanów.
  1. Od soboty powracamy do normalnego porządku Mszy św.
  1. W I sobotę sierpnia ks. wikariusz odwiedza swoich podopiecznych chorych z posługą sakramentalną. Należy jednak w sposób wyraźny ponowić zaproszenie, np. telefonicznie bądź przez posłańca.
  1. Nabożeństwo pierwszosobotnie rozpoczniemy 10 minut wcześniej niż zazwyczaj czyli o godz. 16.00.
  1. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytywane przez 9 kolejnych wtorków w czasie nabożeństwa, które odprawiamy wobec relikwii Świętego. Msza św. w każdy wtorek o godz. 17.00 będzie sprawowana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona. Ofiary, które składamy w tym dniu na tacę, są przeznaczone na stypendium mszalne.