1. Rozpoczynamy Adwent, czas aktywnego oczekiwania przyjścia Pana Jezusa. W pierwszej części tego okresu, do 16. grudnia włącznie, teksty liturgiczne przypominają nam o zbliżającym się powtórnym przyjściu naszego Pana,
    który wskrzesi do życia ciała wszystkich zmarłych, odbędzie ostateczny sąd nad każdym człowiekiem i uczyni nowe niebo i nową ziemię.
  1. Dziś po Mszy św. o godz. 7.00 zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Możemy się w nie zaopatrywać w niedziele przy wyjściu z kościoła, a w pozostałe dni w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na wymianę dachów na plebanii i sali katechetycznej.
  1. W Adwencie w dni powszednie odprawiamy o godz. 7.00 specjalne Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwane roratami. Przychodzimy na nie z lampionami. Dzieci mogą wykonać je samodzielnie i te najładniejsze, przez nie wykonane, któregoś dnia, nie powiemy, kiedy, zostaną nagrodzone. Dzieci zapraszamy na roraty zwłaszcza, ale nie tylko, we wtorki i piątki.
  1. W I piątek i I sobotę jesteśmy gotowi zanieść chorym Komunię św. wg ustalonego porządku. Konieczne jest jednak wyraźne ponowienie zaproszenia. Można to uczynić przez telefon bądź przez posłańca w zakrystii lub w kancelarii.
  1. W I sobotę od godz. 16.10 odprawiamy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P.
  1. W tym roku nie możemy zorganizować rekolekcji adwentowych. Zachęcamy, by korzystać z transmitowanych z różnych znaczących ośrodków kultu religijnego za pośrednictwem radia, telewizji lub Internetu. Przypominamy, że codziennie przed Mszami św., a w niedziele podczas każdej Mszy św., w kaplicy adoracyjnej mamy możliwość korzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.
  1. Caritas Diecezji Elbląskiej rozprowadza już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Możemy się w nie zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii.