1. Zachęcamy gorąco do udziału w nabożeństwach pozwalających głębiej wejść w rozpoczęty 2 tygodnie temu Adwent. W dni powszednie o godz. 7.00 odprawiamy roraty, radosną w swej formule Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Dziewicy. Cieszymy się, że zdecydowana większość uczestniczących w niej pielęgnuje tradycję zapalania lampionów, które są ewangelicznym znakiem gotowości na przyjście Pana.
  1. Wzrasta też liczba uczestników wieczornych spotkań adwentowych za pośrednictwem Internetu. Odbywają się one codziennie o godz. 20.00. Dołączyć do nich można przez uruchomienie linku, który znajduje się na stronie internetowej parafii.
  1. W tej samej formie organizujemy w dniach 17-19. grudnia o godz. 19.00 dekanalne wirtualne dni skupienia dla młodzieży. Chętni do udziału proszeni są o zgłaszanie się po Mszach św. do zakrystii lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i podanie swojego numeru telefonu, na który zostanie wysłany link do spotkania.
  1. Składamy Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę specjalną.
  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest dostępny miesięcznik „Różaniec” oraz dwa tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Czytanie artykułów zawartych w tych czasopismach ułatwi nam spojrzenie na wydarzenia wokół nas z perspektywy Bożej i uchroni przed zafałszowaniem obrazu świata i zmanipulowaniem.
  1. Caritas Diecezji Elbląskiej rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Możemy się w nie zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie akcji wakacyjnej dla dzieci. Natomiast ofiary składane przy okazji nabywania opłatków wigilijnych przeznaczamy na wymianę dachów na plebanii i sali katechetycznej.