1. Dziś przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej. W imieniu Rektora ialumnów hojnym i radosnym ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
  1. W środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. – niedzielny. Po Mszy św. o g. 7.00 zostaną pobłogosławione: kadzidło i kreda do oznaczenia naszych domów. Ofiary, które składamy, nabywając je, są przeznaczone na wsparcie dla misjonarzy.
  1. Ksiądz Biskup Elbląski wydał następującą dyspozycję: „Czas adwentu iokres po świętach Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas kolędy w  Księża odwiedzają wówczas katolickie rodziny. Tym razem epidemia uniemożliwia wizyty i spotkania kolędowe. Wirus choroby przenosi się bowiem i zaraża kolejne osoby podczas odwiedzin i spotkań. Dlatego rezygnujemy z kolędy 2020/2021. Kierujemy się bowiem troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży.
    W związku z powyższym serdecznie proszę, o ile jest to możliwe, o złożenie np. w którąś z niedziel na tacę w kopercie (z napisem „kolęda” [nazwiskiem rodziny i adresem]) rocznej ofiary, dotychczas przekazywanej przy tej okazji. Naturalnie można to uczynić także drogą elektroniczną, przez wpłatę na konto parafii.
    Ponieważ księża nie odwiedzą naszych domów w ramach kolędy, dlatego pobłogosławienia mieszkania i warsztatu pracy może także dokonać osoba świecka. Trzeba wówczas, aby ktoś z członków rodziny, w obecności domowników (np. w uroczystość Bożego Narodzenia lub Trzech Króli) pomodlił się o Boże błogosławieństwo dla domu, o zdrowie i pomyślność dla mieszkańców i pokropił główne pomieszczenia wodą święconą. W gospodarstwie rolnym można również pobłogosławić zwierzęta.”
  1. Aby przeżyć i zamanifestować w środowisku sąsiedzkim naszą jedność w wierze, możemy w wyznaczonym porządku i z zachowaniem reżimu sanitarnego uczestniczyć we Mszy św. wieczornej, o godz. 17.00.
  1. W czwartek zapraszamy przedstawicieli rodzin z Różnowa, w piątek z Adamowa, a w sobotę z Michałowa. Prosimy przynieść ze sobą naczyńka z wodą do pokropienia domów. Kapłan tę wodę pobłogosławi.