1. W czwartek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie. Na Msze św. zapraszamy na godz. 7.00 i 17.00. Jest to Dzień Świętości Życia ludzkiego. W czasie Mszy św. wieczornej będzie można podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w biuletynie. Tych dorosłych parafian, którzy już się zdecydowali na ten akt miłosierdzia wobec poczętych dzieci i ich matek, prosimy, by zaopatrzyli się w wyłożone na stoliku deklaracje. Należy je wypełnić i przynieść na Mszę św. w czwartek wieczorem.
  1. Wciąż zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pana Jezusa: w Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 16.30. W tym tygodniu odprawiamy je w pełnej formule w tegorocznym okresie Wielkiego Postu już po raz ostatni.
    Za pobożny udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  1. W przyszłą niedzielę na Mszę św. przychodzimy bez palm, ponieważ nie będzie procesji. Gałązki palmowe święci się bowiem tylko w tym celu, by nieść je w procesji ku czci Chrystusa.
  1. W Środę Popielcową w czasie Mszy św. na początku Wielkiego Postu usłyszeliśmy apel Apostoła Pawła: „W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem!” (2 Kor 5,20) Z niepokojem obserwujemy rezygnację wielu wiernych z przystępowania do tego sakramentu. A przecież czas zarazy niesie ze sobą większe ryzyko śmierci niż zazwyczaj.
    Mamy w naszej świątyni wyjątkowo dobre warunki do spowiedzi św. Kapłani oczekują nas w kaplicy bocznej, w warunkach zapewniających dyskrecję, za zamkniętymi grubymi drzwiami, z zachowaniem 2-metrowego odstępu, w maseczkach, w dni powszednie przed każdą Mszą św., a w niedziele także w jej trakcie. Ci, którzy mają trudności z uklęknięciem, mogą spowiadać się w klęczniku w postawie siedzącej.
    Można też prosić kapłanów o spowiedź poza ustalonymi terminami.
  1. Do świąt jedną ze skarbonek kościelnych przeznaczamy na zbiórkę ofiar na dekorację świąteczną kościoła.