1. W ubiegłą niedzielę na pomoc w odbudowie zniszczonego przez pożar kościola w Kępkach zebraliśmy i przekazaliśmy 526 zł. W imieniu poszkodowanych składamy Bóg zapłać.

2. Dziś po Mszach św. o godz. 11.00 i 17.00 nastąpi obrzęd błogosławieństwa pojazdów ku czci św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Ofiary, które składamy przy tej okazji, przekażemy do MIVA Polska na wsparcie działalności polskich misjonarzy. Informacje o innej formie pomocy na rzecz misji możemy znaleźć na plakacie wywieszonym w gablocie.

3. W najbliższy czwartek w naszym mieście zatrzymają się na nocleg pielgrzymi piesi na Jasną Górę, a tydzień później (5/6. sierpnia) rowerowi. Rodziny, które chciałyby przyjąć pielgrzymów do swoich domów, prosimy o zgłaszanie tej gotowości po Mszach św. w zakrystii lub we wtorek i czwartek w kancelarii.

4. Ksiądz Biskup Elbląski zwraca się z prośbą o materialne wsparcie organizowanej przez Caritas pomocy dla poszkodowanych w wyniku powodzi w Europie Zachodniej. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy do puszek zbierali ofiary na ten cel.

5. Od przyszłej niedzieli powracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy św.