1. W ubiegłą niedzielę na wsparcie dla polskich misjonarzy zebraliśmy i przekazaliśmy 322 zł. Składamy Bóg zapłać

2. Odpowiadając na apel Biskupa Elbląskiego dziś przy wyjściu z kościoła zbieramy do puszek ofiary na wsparcie organizowanej przez Caritas pomocy dla poszkodowanych w wyniku powodzi w Europie Zachodniej.

3. W najbliższy czwartek w naszym mieście zatrzymają się na nocleg pielgrzymi rowerowi na Jasną Górę.

Rodziny, które chciałyby przyjąć ich do swoich domów, prosimy o zgłaszanie tej gotowości po Mszach św. w zakrystii lub we wtorek i czwartek w kancelarii. Dziękujemy tym, którzy już gościnę w swoim domu zaoferowali.
  1. W piątek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Na Msze św. zapraszamy o godz. 8.00 (Msza św. z udziałem pielgrzymów rowerowych na Jasną Górę) i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

2. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. W tym dniu zanosimy chorym Komunię św. Przypominamy, że jak długo szerzy się zaraza, konieczne jest uprzednie wyraźne zaproszenie kapłana i umówienie terminu.

Prosimy rodziców i chrzestnych o dopilnowanie, by dzieci, które rozpoczęły nabożeństwo 9 I piątków miesiąca, nie zapomniały o przyjęciu Komunii św. w tym dniu, co doprowadziłoby do przerwania nabożeństwa i do zniechęcenia w podjęciu tego wysiłku koniecznie na nowo.
  1. W I sobotę od g. 16.10 odprawiamy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Dziewicy

2. Sierpień to miesiąc szczególnie ważny nie tylko ze względu na trwające żniwa, pielgrzymki zdążające ze wszystkich stron Polski na Jasną Górę, ale także na kilka ważnych dla Polaków rocznic i uroczystości. Dlatego Kościół wzywa od lat do zachowania w tym miesiącu wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych. Pamiętajmy, że abstynencja nie tylko podnosi poziom bezpieczeństwa przy wzmożonych pracach polowych i na drogach, ale jest też konkretną pomocą niesioną uzależnionym od alkoholu i ich bliskim. Takiej formy wsparcia potrzebuje też wiele rodzin naszej parafii.