1. W tym tygodniuw środę Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza święta o godzinie 17.00. Po zakończeniu błogosławieństwo ziarna pod zasiew. Zapraszamy rolników, by zawierzyli swoją pracę Bogu i Jego Matce.

2. Rodzice dzieci, które w tym roku będą się przygotowywały do I Spowiedzi i Komunii św., proszeni są o odbiór deklaracji po Mszach św. w zakrystii. Termin składania deklaracji podamy w późniejszym czasie.

3. We wrześniu kancelaria jest czynna we wtorek od 16.00 do 16.30 i w czwartek od 15.30 do 16.30. Msze św. odprawiane są w poniedziałki o 7.00 w pozostałe dni powszednie o 17.00.

4. Odpowiadając na apel Biskupa Elbląskiego, dziś przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na wsparcie uchodźców z Afganistanu.

5. Puszka na WSD wyniosła 546 zł. Dziękujemy za ofiary.

6. W przyszłą niedzielę zbieramy na tacę ofiary na wymianę dachów na plebanii i sali katechetycznej.

7. W niedzielę 12 września w Warszawie o godzinie 12.00 rozpocznie się Uroczysta Msza św., podczas której dokona się beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego. Zachęcamy, aby śledzić transmisję z tego ważnego wydarzenia. Parafianom, którzy wybierają się tam osobiście życzymy owocnego przeżycia tej liturgii.

8. W sobotę 18 września po Mszy św. o 17.00 odbędzie się błogosławieństwo plecaków i przyborów szkolnych. Zachęcamy do przybycia dzieci i młodzież.

9. W dniu dzisiejszym o 13.30 w Lubnowych na boisku sportowym Mszą św. rozpoczną się Dożynki Gminne. Zachęcamy do wspólnego dziękczynienia.

10. Na stoliku są wyłożone kartki intencji na odprawianą we wtorki nowennę do św. Antoniego.

11. W piątki od 7.30 do 16.30 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bocznej. O 15.00 odmawiamy wspólnie koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

12. W czwartek przypada 12 rocznica śmierci bpa Andrzeja Śliwińskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

13. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.