1. Rodzice dzieci, które w tym roku będą się przygotowywały do I spowiedzi i Komunii św., proszeni są o odbiór deklaracji po Mszach św. w zakrystii. Termin składania deklaracji podamy później.

2. Młodzież z naszej parafii w miniony piątek wzięła udział w diecezjalnym czuwaniu modlitewnym w Kwidzynie. Z radością informujemy, że kolejne spotkanie młodzieży z diecezji elbląskiej 15 października, odbędzie się w naszej parafii. Jeżeli ktoś z dorosłych chce pomóc w przygotowaniu, proszę o kontakt: 601 378 097.

3. Do końca października przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do sakramentu bierzmowania. Biorąc pod uwagę fakt, że zdecydowana większość młodzieży podjęła naukę poza naszym miastem, spotkania formacyjne będą odbywały się raz w miesiącu w piątki po 10 i 20 dniu miesiąca. Młodzież wybiera sobie jeden z dwóch terminów. Spotkania rozpoczną się od listopada. Więcej informacji na spotkaniu organizacyjnym. Deklaracje dla bierzmowanych do odbioru po Mszach św. lub szkole.

4. We wrześniu kancelaria jest czynna we wtorek od 16.00 do 16.30 i w czwartek od 15.30 do 16.30. W sprawach nagłych proszę dzwonić 601 378 097. Msze św. odprawiane są w poniedziałki o 7.00 w pozostałe dni powszednie o 17.00.

5. Zapisy dla parafian na wyjazd do kina w Grudziądzu na film: Wyszyński, zemsta czy przebaczenie (zarezerwowany na 25 września) telefonicznie lub po Mszach św. lub kancelarii (do 20 września).

6. Na stoliku są wyłożone kartki intencji na odprawianą we wtorki nowennę do św. Antoniego.

7. Przypominamy, że w każdą niedzielę o 8.30 jest odmawiana modlitwa za zmarłych, zapraszamy.

8. W piątki od 7.30 do 16.30 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bocznej. O 15.00 odmawiamy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, aby zachować zasady sanitarne w kaplicy bocznej na czas koronki można wejść do dużego kościoła - przez głośniki będzie słychać modlitwę.

9. Podobnie jak w poprzednim roku również w tym przeżywać będziemy nowennę przed liturgicznym wspomnieniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Rozpoczniemy ją w środę 22 września. Nowenna będzie odprawiana przy relikwiach świętej po Mszach wieczornych. Wspomnienie świętej przypada 1 października.

10. W 2022 roku przypada 20 rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Z tej okazji arcybiskup Jędraszewski zainicjował Nowennę, która będzie trwała od września 2021 roku do lipca 2022 roku. Również i my włączamy się w tą nowennę, której hasło brzmi: Miłosierdzie nadzieją dla świata.  W niedzieleprzypadające po każdym 17 dniu miesiąca zapraszamy na godzinę 18.00 na wspólne nabożeństwo. Rozpoczniemy ją w przyszłą niedzielę, zachęcamy do wspólnego wołania w modlitwie: Miej miłosierdzie dla nas i świata całego.

11. W tym tygodniu odszedł do wieczności: Stanisław Furmański l. 59. Wieczny odpoczynek…