1. W tegorocznym Dniu Papieskim zebraliśmy do puszki na wsparcie funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” kwotę 593 zł. W imieniu uczestniczącej w programie stypendialnym uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
  1. Dziś o godzinie 18.00 kontynuujemy w kościele nowennę przed XX rocznicą poświęcenia świata Miłosierdziu Bożemu, którego dokonał w czasie ostatniej pielgrzymki do Polski św. Jan Paweł, papież. Więcej informacji na ten temat podawaliśmy przed miesiącem. Zainteresowanych odsyłamy do archiwum ogłoszeń na stronie internetowej
  1. Przypominamy, że tylko do końca października przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do bierzmowania w roku 2023. Przygotowanie mogą rozpocząć mieszkający na terenie naszej parafii uczniowie klas I ponadpodstawowych lub starsi.
  1. Ponawiamy zaproszenie dla dzieci do udziału w piątkowych Mszach św. o godz. 17.00.
  1. Jeszcze w tym tygodniu w dni powszednie o godz. 16.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmawiamy w kościele Różaniec. W piątek modlitwę tę prowadzą dzieci.
  1. Na stoliku zostały wyłożone kartki wypominkowe. Zachęcamy do zapoznania się z treściami umieszczonymi na ich odwrocie. Zawierają one szczegółowe informacje, jak możemy skutecznie wspierać zmarłych oczyszczających się w czyśćcu. Kwiaty i znicze, choć są pięknym wyrazem naszej pamięci o zmarłych, im samym żadnej pomocy nie przynoszą, jeśli ta pamięć nie przekłada się na praktyki religijne wypływające z wiary w świętych obcowanie.