1. Na czas panującej zarazy Stolica Apostolska wydłużyła z pierwszych ośmiu dni aż do końca listopada możliwość uzyskania dla zmarłych pozostających w czyśćcu odpustu zupełnego za samo pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, choćby tylko myślnie. Odpust możemy ofiarować w każdym z tych dni dla jednej duszy cierpiącej w czyśćcu. „Zwykłe warunki” konieczne do uzyskania odpustu zupełnego to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
  1. Świętych obcowanie daje nam też możliwość niesienia innej skutecznej pomocy duszom czyśćcowym, zapraszamy więc do udziału: 1/ w codziennej Mszy św. zbiorowej za zmarłych do końca miesiąca, 2/ w wypominkach, a więc codziennej w tym miesiącu modlitwie za zmarłych, i 3/ w wypominkach rocznych, które odprawiamy od grudnia do października w niedziele o godz. 8.30.
  1. We wtorek o godz. 17.40 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. Obecność jest obowiązkowa. Przypominamy, że na te spotkania rodzice przychodzą bez dzieci.
  1. W czwartek obchodzimy Święto Niepodległości. Zapraszamy w tym dniu na dodatkową Mszę św. o godz. 11.00. Pamiętamy czasy, kiedy troska o dobro zniewolonej Ojczyzny ściągała do kościołów tłumy Polaków. Dziś zagrożenie dla bytu narodu polskiego wcale nie zelżało, zmieniły się tylko jego formy.
    Z racji święta kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
  1. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. zbieramy ofiary na wymianę dachów na plebanii i sali katechetycznej.
  1. Za tydzień przybędzie z naszego seminarium ksiądz kleryk, by rozprowadzać kalendarze ścienne ze zdjęciami ilustrującymi życie wspólnoty seminaryjnej.