30 maja 2010 - Jubileusz Pierwszej Komunii Św.

Pierwsza Komunia święta jest dla każdego dziecka wielkim przeżyciem. Każdy pamięta ten dzień, ogląda zdjęcia i przypomina sobie jak to było. W czasie Mszy świętych, podczas których obchodzona jest rocznica I rocznica Komunii św. nasuwa się refleksja, że każdy obecny w kościele, nie licząc małych dzieci, obchodzi jakąś swoją rocznicę.
       W tym roku zebrała się grupka osób, które w sposób szczególny uczciły swój jubileusz 50 lecie I Komunii świętej. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 modliliśmy się w intencji wszystkich jubilatów, tych obecnych a także tych, którzy z różnych względów nie mogli przybyć na tę uroczystość. Modliliśmy się za kapłanów, którzy 50 lat temu posługiwali w suskiej parafii. Modliliśmy się też za tych, którzy już odeszli do wieczności.
       Po Mszy św. spotkaliśmy się w Katolickim Centrum Kultury na kawie. Obejrzeliśmy też na dużym ekranie nasze zdjęcia sprzed 50 lat i zdjęcia z kronik szkolnych.
       Był to bardzo miły wieczór wspomnień.
       Umówiliśmy się na następne spotkanie za 5 lat.