3 czerwca 2010 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

O godz. 9.00 w Kościele św. Antoniego rozpoczęła się uroczysta Msza św. koncelebrowana przez wszystkich kapłanów pracujących w Suszu. Ks. dziekan w homilii przypomniał zachętę Chrystusa, abyśmy karmili się Jego najświętszym Ciałem. Pomimo, że Jego nauka nie jest łatwa, trzeba iść wytrwale za Nim z pokorą św. Piotra: "Panie, do kogo pójdziemy, Ty masz słowa życia wiecznego". Podczas Mszy św. swoje poczty sztandarowe wystawili myśliwi z koła łowieckiego "Dzik" i Ochotnicza Straż Pożarna z Susza.
       Po komunii św. uformowała się procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem. Licznie zgromadzeni wierni, członkowie Żywego Różańca, modlitewne grupy parafialne, młodzież, dzieci, ministranci, strażacy, leśnicy, harcerze - przeszli do czterech ołtarzy przygotowanych przez:
       I - Parafię św. Antoniego
       II - Leśników
       III - Stowarzyszenie Civitas Christiana
       IV - Parafię św. Rozalii
       Przy każdym ołtarzu kapłani śpiewali Ewangelię, a przy drugim ks. Dziekan w kazaniu mówił o czci należnej Bogu.
       "Trzeba nam pokory i na kolanach uczyć się wiary. Bóg zawsze musi być na pierwszym miejscu. Dzisiaj ludzie coraz mniej kochają Boga (mówiąc ludzie pomyślmy wprost o nas, o mieszkańcach suskich parafii), a mają dla Niego czas dopiero wtedy, gdy już wszystko inne zostanie zaplanowane. Wniosek nasuwa się sam: w centrum naszego życia nie ma Boga, lecz ty próbujesz zająć Jego miejsce. To tak, jak gdyby w monstrancji zamiast Najświętszego Ciała Pana Jezusa było twoje zdjęcie. Czy to normalne?"
       Przy ołtarzu przygotowanym przez leśników towarzyszyły Chrystusowi dźwięki sygnałów myśliwskich wykonane przez zespół sygnalistów Nadleśnictwa Susz.
       Bóg zapłać wszystkim, którzy z wiarą wzięli udział w uroczystości Bożego Ciała. Niech serca wasze opromienia miłość Chrystusa Eucharystycznego!