4 maja 2010 - Patron strażaków

Każdego roku druhowie strażacy przychodzą wraz ze swoimi najbliższymi, aby modlić się w dniu swojego patrona i upraszać za jego przyczyną potrzebne łaski.
       Tak było i tym razem o godz. 17.00 wprowadzono sztandar OSP i rozpoczęła się w naszym sanktuarium uroczysta Msza św.
       Ks. Dziekan zachęcał w homilii, aby wszyscy, którzy stoją na straży bezpieczeństwa życia drugiego człowieka wpatrywali się w postać św. Floriana - żołnierza rzymskiego, który za czasów cesarza Dioklecjana przymuszany był, aby złożyć ofiarę bogom rzymskim i tym samym zaprzeć się swojej. On jednak tego nie uczynił. Wybrał Chrystusa i za Niego oddał w sposób męczeński swoje życie.
       Ważnym jest, aby pamięć o postaci świętego patrona nie odżywała jedynie raz do roku w maju, ale aby zawsze towarzyszyła pracy strażaków. Ks. Dziekan zasugerował, by zaplanować przy nowo budowanej remizie miejsce, gdzie stanie figura św. Floriana. Niech ten święty zawsze wyprasza szczęśliwy powrót z każdej akcji.
       Święty Florianie - módl się za nami!