20 czerwca 2010 - Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej

Po dwóch latach przygotowań kandydaci wraz ze świadkami i najbliższą rodziną zgromadzili się w kościele o godz. 16.30, aby podczas nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, prosić Boga o godne przeżycie uroczystości bierzmowania.
       O godz. 17.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św., podczas której ks. bp Józef Wysocki udzielił zgromadzonym 74 młodym Sakramentu Ducha Świętego. W homilii ks. biskup wspomniał, że dzisiaj mamy dość często do czynienia, z tzw. schizofrenią religijną, która przejawia się tym, że człowiek, który przyjmuje sakrament nie stara się żyć darami, którymi został obdarzony. Nie ma przełożenia doznań duchowych na codzienne doświadczenie życiowe. Młodzież, która tak pięknie uczestniczy we Mszy bierzmowania, zwykle w dość dużym procencie przestaje chodzić do kościoła. Wzięli to, co chcieli i żyją nadal tak, jakby Boga nie było.
       Drodzy nowo bierzmowani!
       Gratulujemy wam i cieszymy się, że Duch Święty obdarzył was siedmiorakimi darami. Pamiętajcie o tym zaszczycie i bądźcie z tego dumni.
       Na pytanie ks. biskupa:
       "Jakich darów oczekujecie w tym sakramencie?"
       - odpowiedzieliście:
       "Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad."
       Pamiętajcie o tym zobowiązaniu, bo ono ciągle będzie za wami wołać do Boga.