5 września 2010 - Dożynki w Olbrachtowie

Tradycją się już stało, że w przepięknym kościele Matki Bożej Różańcowej w Olbrachtowie mieszkańcy sołectwa organizują każdego roku dożynki.
       W minioną niedzielę, o godz. 13.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony z prośbą o Boże błogosławieństwo dla wszystkich rolników. Mszy św. przewodniczył wikariusz naszej parafii ks. Jarosław, natomiast słowo Boże wygłosił ks. dziekan. W kazaniu dziękował rolnikom za ich trud, a szczególnie za to, że siadając codziennie do posiłku mamy świadomość, iż to wszystko, co spożywamy, to owoc ciężkiej pracy rolników.
       W darach przyniesionych do ołtarza znalazły się dwa wieńce żniwne wykonane przez mieszkańców Olbrachtowa i Olbrachtówka, i tegoroczne owoce. Na ręce ks. Dziekana i p. Burmistrza starostowie dożynkowi przekazali bochny chleba upieczone z tegorocznej mąki prosząc, aby nikomu nigdy tego codziennego pokarmu nie zabrakło.
       Oprawę muzyczną zapewnił zespół Genezaret. Pięknym śpiewem sprawił, że uroczystość nabrała wyjątkowo podniosłego charakteru.
       Po Mszy św. p. Burmistrz poczęstował zgromadzonych chlebem dożynkowym, a następnie p. Sołtys z Radą zorganizowali mały festyn. Były kiełbaski, napoje, lody, słodycze...
       Będziemy przez cały rok wspominać te piękne chwile i tęsknić za kolejnym takim spotkaniem.
       Niech Pan Bóg błogosławi pracy rolników!