11 lipca 2010 - Spotkanie po latach

W niedzielne popołudnie miało miejsce w naszej wspólnocie parafialnej bardzo miłe spotkanie. Po 45 latach odwiedził nas Ojciec Robert Kollek, który w latach sześćdziesiątych był wikariuszem parafii św. Rozalii, jednej wtedy w Suszu.
       Na spotkanie przybyło około 40 osób nie tylko z Susza, ale i z Iławy, Prabut a nawet Gdańska. Byli to głównie ci, których Ojciec uczył religii w salce katechetycznej, przy kościele, członkowie chóru, i osoby starsze. Było też małżeństwo, któremu Ojciec Kollek udzielał ślubu.
       Po przywitaniu się ze wszystkimi opowiadał o swoim kapłaństwie. Przez 50 lat posługiwania pracował w Bytomiu, Suszu, Malborku, Ghanie, Chorwacji i Austrii gdzie przebywa obecnie. Dużo mówił o swoich misyjnych przeżyciach w Afryce. Dzięki prezentacji zdjęć na dużym ekranie mieliśmy możliwość zobaczenia tego, o czym opowiadał.
       Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i Ojciec udzielił nam błogosławieństwa.